Metrika
Užduokite Jums rūpimą klausimą be registracijos ir mūsų specialistai Jums padės!

Kaip apšiltinti stogą? Koks stogo šiltinimas geriausias?

8,660 peržiūrų
paklausė Mantas
pažymėtas iš naujo Dmitrij
Koks stogo šiltinimas yra geriausias? Kokiomis medžiagomis šiltinami stogai? Stogo šiltinimo ypatumai

1 Atsakymas

atsakytas Mindaugas
patvirtintas Dmitrij
 
Geriausias atsakymas

Svarbi dalis stogo įrengime - stogo šiltinimas. Šlaitiniai stogai dažniausiai šiltinami akmens bazalto arba stiklo vata tarp gegnių. Iš mano, stogdengio, patirties dažniausiai žmonės pasirenka būtent šias medžiagas. Kodėl? Pakankamai paprastas atsakymas - efektivi bei atitinkamai kainuojanti medžiaga. Jeigu mes lyginsime kainas Bazalto ir Stiklo vatos, tai stiklo vata yra pigesnė, tačiau žiūrint iš ekologiškos pusės - tinkamai neapsisaugojus ir jos neužsandarinus gali sukelti alergiją.

Dažniausiai susiduriame su stiklo vatos šiltinimu. Storis gali buti įvairus, priklausomai nuo oro salygų, Jūsų norimo efekto, pastogės paskirties. Optimalus ir efektyvus šiltinimas ~ 25-30 cm storio stiklo vata suteikia ramybę ir komfortą patalpoms. Kalbant apie stogą, jeigu jis yra apšiltintas būtent tokiu storiu, Jūs neturėsite jokių problemų su šilumos išeikvojimu. 

Pavyzdžiui taip vadinamiems pasyviems namams šiltinimo sluoksnis stogui prasideda nuo 45 cm mineralinės vatos. Tačiau toks šiltinimas ir iš anksto suplanuotas namas reikalauja nemažų investicijų smiley

Viena geriausių mineralinės vatos savybių yra jos kvėpavimo efektas. Patekęs kondensatas į šlaitinio stogo paketo vidų gali sudaryti problemų susujūsių su stogo konstrukcijos puvimu. Yra keli kondensato arba garų patekimo variantai: netinkamai užsandarintas stogas iš vidaus - garai keliauja į mineralinę vatą. Ir rasos taško formavimasis - labai svarbus rodiklis, kurio efekto dėja mes negalime sustabdyti mūsų oro sąlygomis. Todėl tam, kad vandens garai pasišalintų iš vatos, sluoksnio stogo hidroizoliaciją (viršutinė) įrengiama naudojant difuzinę plėvelę.

Yra daug kitų medžiagų: granulės, polistirolas, neoporas, ekovata, poliuretaninės plokštėsir kitos. Netgi kartais sutikdavom apšiltintą stogą santiponu (nors šiais laikai tokia medžiaga nenaudojama) arba pjūvenom.surprise Tačiau visos jos arba labai sušlampa arba užsandarina stogą. Tokios medžiagos dažiausiai naudojamos sienoms šiltinti (kiekviena iš jų parenkama pagal namo sienos sluoksnį skirtingai).

Taigi viena geriausių šiltinimo medžiagų yra mineralinė vata - ką ir rekomenduoju žmonėms, kad pasiekti tinkamą efektą. Šiltinant patartina naudoti bent vieną skersai įrengtą sluoksnį, kad atsikratyti šalčio tiltelių. Šiek tiek bendros informacijos apie darbų paslaugas rasite čia:

Stogo šiltinimas

Stogo šiltinimo kainos

...