Metrika
Užduokite Jums rūpimą klausimą be registracijos ir mūsų specialistai Jums padės!

Dvišlaitė stogo konstrukcija ar daugiašlaitė stogo konstrukcija?

1,234 peržiūrų
paklausė anonimas
Kokią pasirinkti stogo konstrukcija? Kokia stogo konstrukcija yra patvaresnė? Kokia stogo konstrukcija geriausia?

1 Atsakymas

atsakytas Dmitrij

Projektuodami namą, stogo kontruktyvo pasirinkimas ir pritaikymas atima nemažai laiko, ypač jeigu projektuojamas stogas yra sudėtingos konstrukcijos. Projektuotojas-konstruktorius pritaiko stogo kontruktyvą atsižvelgiant į namo sienų išdėstymą. Dažnas atvejis, kai sienų išplanavimas naujai projektuojamam namui yra keičiamas pagal stogo konstruktyvą. 

Suteiksime keletą patarimų tam, kad jūsų stogas atliktų savo funkcijas bei estetiškai tiktų jūsų namui:

  • Mažiausiai problemų (vandens pratekėjimų, medienos deformavimų ir t.t.) turėsite pasirenkant stogą be sudėtingų mazgų (kaminai, sąlajos, stoglangiai ir t.t.). Vienšlaitė stogo konstrukciją yra lengviausia eksploatuoti.
  • Pasirenkant stogo konstrukciją, konstruktorius privalo įvertinti visas išorines bei vidines apkrovas. Teisingai suprojektuotas bet kokios konstrukcijos stogas - yra patvarus.
  • Stogo nuolydis parenkamas pagal planuojamos stogo dangos kriterijus.
  • Rekonstruojant seną namą nepatartina keisti konstruktyvo išplanavimą bei numatyti panašaus svorio stogo dangą kaip ir sena.
  • Valminiai daugiašlaičiai stogai reikalauja didelės meistrų stalių patyrties teisingai užpjauti ir sujungti stogo konstruktyvo mazgus
...